Andrzej Mytych

Zdecyduj się być sobą

Pozwól swojej wyjątkowości definiować twoją własną drogę życiową.

Max Lucado

Nie możesz stać się kimkolwiek pragniesz się stać, ale możesz stać się tym wszystkim, co wypływa z twojego potencjału

Niektórzy mówią: Możesz stać się kimkolwiek zechcesz, jeśli tylko będziesz tego bardzo pragnął i ciężko pracował, aby stało się to rzeczywistością. Ale to nieprawda. Nie możesz stać się kimkolwiek pragniesz się stać – możesz jednak stać się tym, kim jesteś i kim powinieneś się stać. Oczywiście, potrzeba wielu rzeczy spróbować, aby zrozumieć kim się jest. Każdy z nas powinien więc wyruszyć w podróż, której pierwszym celem jest odkrycie tego, kim tak naprawdę jesteśmy i kim powinniśmy się stać, a drugim celem jest stanie się takim człowiekiem. Wielu ludzi nigdy nie wyruszyło w tę podróż, przez to nie stali się w pełni sobą i w jakimś stopniu, większym lub mniejszym, rozminęli się ze swoim przeznaczeniem.

Odkryj swoją tożsamość i zdecyduj się na bycie sobą

Większość ludzi z różnych powodów nie jest sobą. Niektórzy dlatego, że nigdy nie zadali sobie trudu, aby zrozumieć kim są. Inni dlatego, że nigdy nie chcieli zakwestionować swojego stylu życia. Jeszcze inni dostosowali się do otoczenia i tańczą tak, jak im grają. Są też tacy, którzy nie mają odwagi zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i odgrywanymi rolami, aby być sobą i żyć tak, jak tego naprawdę pragną. Nie chcą narazić się, czy też boją się ryzyka rozpoczęcia jeszcze raz. Ale tak naprawdę tu nie chodzi o innych. Tu chodzi o ciebie i twoje życie. Pamiętaj, że drugiego życia nie będziesz miał, więc nie otrzymasz drugiej szansy, poza tą, którą otrzymałeś, aby być sobą, nacieszyć się życiem i zdobyć szczyty, o których marzysz.

Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci.

Oscar Wilde

 • Czy wiesz kim jesteś?
 • Kiedy czujesz się najbardziej sobą?
 • Czy jesteś sobą?

Warto zmierzyć się z tymi pytaniami i wybrać swoją własną ścieżkę. Kroczenie cudzą drogą to recepta na szare, pełne pustki i frustracji życie.

Największe szczęście to pragnąć być tym, kim się jest.

Erazm z Rotterdamu

Nie bój się być sobą

Czasami gnieżdżenie się w pąku niesie większe ryzyko niż rozkwitnięcie.

Anonim

Człowiek powinien odkryć kim został stworzony i odważyć się stać najlepszą wersją siebie. Dopóki nie wyruszy w tym kierunku, trudno mu będzie być szczęśliwym i zawsze będzie mu czegoś brakować.

Praktyczne zastosowanie

 1. Co to znaczy pozwalać swojej wyjątkowości definiować swoją drogę życiową? Czy pozwalasz?
 2. Czy znasz swoją prawdziwą tożsamość i rozumiesz, co z tego wynika?
 3. Czy masz odwagę być sobą?

Photo credit: unsplash.comLiam Macleod

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach doświadczenie droga działanie granice marzenia możliwości myślenie odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty satysfakcja sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

2 myśli na temat “Zdecyduj się być sobą”

 1. O dzięki Andrzej, za Twój kij! Twoje pytania, zawsze namieszają, jak tylko zaczynam się utwierdzać, że już dokądś dotarłem i teraz mogę odpocząć. A tu guzik z pętleką 😀 Kolejne pytania od coacha 😀 I dawaj znów się zastanawiać i dalej do przodu… tym razem, mam więcej luzu, bo ja chyba nigdy nie umiałem żyć inaczej, jak właśnie swoim życiem 😀 Często to bolało i boli, ale nic nie daje takiej satysfakcji w życiu jak poranna pobudka o 5 rano i stwierdzenie, że moje życie jest na tyle fajne, że szkoda więcej spać 😀
  Pozdrawiam
  Pan Winyl 😀

  1. Tomasz, Twoja ścieżka jest naprawdę fascynująca. Trzymam za Ciebie kciuki. Jestem pewien, że Ci się uda spełnić marzenia I JESZCZE WIĘCEJ! Pozdrawiam. A.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *