Andrzej Mytych

Skrót do sukcesu

Czy w ogóle istnieje jakiś skrót do sukcesu? Tak, jest ich kilka, ale są to drogi rzadko uczęszczane. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z istnienia tych dróg, a nawet jeśli je dostrzegają, to omijają je, ponieważ wydają im się nad wyraz trudne; nie mają też pojęcia, do jak wyjątkowego życia w rzeczywistości prowadzą.

W tym wpisie chciałbym przedstawić jedną z takich dróg na skróty do sukcesu, ale zanim to uczynię, przedstawię Ci, gdzie ta droga prowadzi.

Czy chciałbyś:

 • znacząco wzmocnić swoją życiową i zawodową pozycję;
 • wejść w miejsce nowych możliwości;
 • podnieść się na wyższy poziom w swoim życiu osobistym i zawodowym;
 • awansować;
 • doświadczyć zaskakującego przełomu;
 • rozwinąć się, aby dorosnąć do granic swojego potencjału;
 • znacząco przybliżyć się w kierunku Twojego przeznaczenia;
 • wywierać wpływ na innych?

Przytoczone powyżej punkty są fragmentem definicji tego, czym dla Ciebie może być sukces. Jeśli to jest kierunek, który Cię w życiu interesuje, to warto sobie zadać pytanie, która droga rzeczywiście tam prowadzi. Jest ich kilka, są różne, ale tak jak już wcześniej wspominałem, jest też skrót.

Skrót do sukcesu

Jedną z najkrótszych i najskuteczniejszych dróg do sukcesu jest zmierzanie do niego poprzez:

 • usuwanie przeszkód;
 • przezwyciężanie barier;
 • rozwiązywanie problemów;
 • stawianie czoła wyzwaniom;
 • pokonywanie olbrzymów.

O rety! – mógłbyś zaoponować. – Ale co to jest za droga?  Któż normalny chciałby wyruszyć w taką drogę?

Otóż powiem Ci coś – to jest dobra droga i świetny styl życia. To jest droga championów, mistrzów, ludzi sukcesu, wybitnych przywódców i skutecznych biznesmenów. To jest trudna droga, ale niezwykle hojnie nagradza śmiałka, który nią kroczy – obdarza możliwościami, wpływem, finansami, mądrością, autorytetem, wywyższeniem i charakterem.

Jeśli będziesz kroczył drogą, którą podążają wszyscy, to dotrzesz tam, gdzie oni. Jeśli pragniesz dotrzeć tam, gdzie docierają jednostki wybitne, to musisz wybierać te rzadko uczęszczane ścieżki, które wybrali oni.

Na szczytach jest niewielu ludzi, ale uwierz mi, że niewielu jest też na drogach, które na te szczyty prowadzą. Zawsze pamiętaj, że jeszcze nikt przez przypadek nie znalazł się na Mt. Everest.

W jaki sposób podążać tym skrótem?

1. Przede wszystkim uzmysłów sobie, że to jest dobra drogą, którą można kroczyć

Nie wyruszysz w podróż daną drogą, dopóki jej nie dostrzeżesz. Gdy ludzie patrzą na problemy, bariery i wyzwania, widzą przeszkody. Są jednak tacy, którzy widzą w nich drogę – sposób na życie, rozwój, budowanie i zarabianie.

2. Uświadom sobie miejsce, do którego ta droga prowadzi

Większość ludzi jest sparaliżowanych na samą tylko myśl o swoich przeszkodach, barierach, problemach, wyzwaniach i olbrzymach. Nie koncentruj się na tych rzeczach, ale na tym, co byłoby możliwe, jeśli zostałyby przezwyciężone. Nagroda jest wielka i warto za nią zapłacić cenę.

3. Uwierz, że to jest droga dla Ciebie i że możesz odnosić na niej zwycięstwa

 • Przeszkody można usunąć.
 • Bariery można przezwyciężyć.
 • Problemy można rozwiązać.
 • Wyzwaniom można sprostać.
 • Olbrzymy można pokonać.

 Wszystkie? Oczywiście, że nie. A które? – może zapytasz – Nie wiem, – odpowiem Ci – ale przystąp do walki, to się dowiesz.

Przede wszystkim jednak uwierz, że możesz zwycięsko rozprawiać się ze swoimi przeszkodami, barierami, problemami, wyzwaniami i olbrzymami. Jesteś stworzony, aby być zwycięzcą, ale czeka ono na Ciebie na ringu. Dlatego nie przesiaduj na trybunach, ani nie siedź na fotelu z pilotem w ręku, ale zajmij swoje miejsce na ringu i walcz.

4. Złap byka za rogi

Typowy człowiek ucieka przed bykiem. Typowy człowiek ucieka przed przeszkodami, barierami, problemami, wyzwaniami i olbrzymami. Unika ich jak ognia, stara się ignorować, udaje że nie istnieją, nie obchodzą go, chowa głowę w piasek, ale Ty tak nie rób.

Wypatruj swoje przeszkody, bariery, problemy, wyzwania i olbrzymy, a potem łap je jak byka za rogi i skręcaj im kark.

– Ale to nie jest przecież takie proste! – Możesz zaoponować.

– Oczywiście, że nie – odpowiem – ale jest możliwe i niekoniecznie takie trudne, jak może Ci się wydawać.

5. Nie poddawaj się

Aby dotrzeć do celu, należy przebyć drogę, która do niego prowadzi. Nie dotrze do celu ten, który zatrzymuje się, poddaje i zawraca. Więc nie poddawaj się i  niewzruszenie dąż do celu. Usuwaj przeszkody, przezwyciężaj bariery, rozwiązuj problemy, stawiaj czoła wyzwaniom i pokonuj swoje olbrzymy.

Uda Ci się.

Z czasem będzie Ci szło coraz lepiej, a nagrody, które czekają na ludzi kroczących tą drogą bez wątpienia będą wprawiać Cię w osłupienie. Jest to rzadko uczęszczana droga, ale jeśli na nią wejdziesz, to wyruszysz w podróż, która uformowała niejednego mistrza. Powodzenia!

Photo credit: Dariusz Dworzyński

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach droga granice marzenia mentalność możliwości myślenie myślenie możliwościowe odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie barier przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *