Andrzej Mytych

Podsumowując miniony rok, planując kolejny

Ważnym nawykiem, który pomaga budować satysfakcjonujące i udane życie jest coroczne zatrzymywanie się, aby podsumować miniony rok i zaplanować przyszły.

Podsumowując miniony rok

Życie bez namysłu nie jest warte, żeby je przeżyć.

Platon

Jakie wspaniałe doświadczenia możesz dodać do swojej kolekcji wspomnień?

Największą radością życia są szczęśliwe wspomnienia, do których można w każdej chwili wrócić. Dlatego najważniejszym zadaniem w życiu jest gromadzenie ich w jak największej ilości.

Michael de Manotaigne

Niektóre wspomnienia są bolesne. Czasami tak bywa, że całe lata są bolesnymi doświadczeniami. Można być skupionym na bólu, porażkach, błędach i niepowodzeniach, ale to tylko pogłębia poziom bólu. Z drugiej strony doświadczamy też wielu dobrych rzeczy. To właśnie na nich, podsumowując rok, warto się skupić i „dodać” je do „Kolekcji Wspomnień”.

W moim przypadku jest to czas spędzony z rodziną w czasie podróży, a także czas z przyjaciółmi. Te dwie rzeczy są moimi źródłami życiodajności.

Ubiegły rok był dla mnie trudny, ale miałem też sporo wspaniałych chwil.

A jak to jest w Twoim przypadku?

Jakich lekcji nauczył Cię miniony rok?

Istnieje jedna dziedzina sztuki, w której człowiek powinien być mistrzem, sztuka refleksji.

Samuel Taylor Coleridge

Każdy kolejny rok naszego życia to kolejna klasa w Szkole Życia. Uczy ona nas ważnych i potrzebnych lekcji. Możemy je zauważać i wyciągać z nich wnioski, albo nie zwracać na nie uwagi.

Uczenie się od życia jest jednym z kluczy do wzrastania w mądrości. Ona nie przychodzi z czasem. Przychodzi do ludzi, którzy są gotowi i chcą ją przyjąć.

Co udało Ci się osiągnąć w ubiegłym roku?

 • Jakie są Twoje osiągnięcia?
 • Czy udało Ci się przesunąć we właściwym kierunku?
 • Jakie cele udało Ci się zrealizować?
 • Co możesz świętować i w jakim gronie?

Planując kolejny rok

 • Czy potrzebujesz wprowadzić do swojego życia jakieś zmiany?
 • Jakie wspaniałe doświadczenia chciałbyś dodać do swojej „Kolekcji Wspomnień”?
 • Jakie cele chciałbyś osiągnąć?

Wyzwanie od coacha

Zachęcam Cię, abyś zatrzymał się na chwilę w celu podsumowania minionego roku i zaplanowania kolejnego.

Photo credit: unsplash.com; ian dooley

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach droga granice marzenia mentalność możliwości myślenie myślenie możliwościowe odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie barier przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

2 myśli na temat “Podsumowując miniony rok, planując kolejny”

 1. Tomasz Zdzebel

  Witaj Andrzeju. Mój rok i mojej rodziny był bardzo udanym rokiem. Przeprowadziliśmy się do Niemiec i wszystko nam się bardzo szybko poukładało. Pan Jezus błogosławił nam we wszystkim o co go prosiliśmy, stawiał nam ludzi i sytuacje, które nam pomagały i budowały nas w tym nowym otoczeniu, jest tu nam bardzo dobrze i chwała Panu Naszemu Jezusowi Chrystusowi za to prowadzeni. Jezus jest wspaniały zawsze nas wysłuchuje i kocha nas bardzo, jego łaska jest wspaniała, a miłość nieskończona. To był wspaniały rok. Dziękuję Panu Naszemu za wszystko co uczynił dla mnie i mojej rodziny.

  1. Andrzej Mytych

   Tomek, dzięki za odezwanie się. Cieszę się, że rzeczy Wam się fajnie układają na Zachodzie. Serdecznie Was pozdrawiam z Krakowa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *