Andrzej Mytych

Od pasji do biznesu – najnowsza książka Andrzeja Burzyńskiego

Mam dzisiaj przyjemność rozmawiać z moim przyjacielem Andrzejem Burzyńskim. Jest on znanym szkoleniowcem, mówcą motywacyjnym, mentorem, coachem i biznesmenem. Właśnie opublikował swoją najnowszą książkę: “Od pasji do biznesu”. Przeczytałem ją jednym tchem.

Gdy tylko się dowiedziałem, że nad nią pracuje, podjąłem decyzję, że muszę ją zdobyć i przeczytać.

Muszę przyznać, że książka spodobała mi się. Składa się z treści i ćwiczeń, których potrzebowałem na tym etapie swojego rozwoju osobistego i zawodowego.

Chciałbym wykorzystać możliwość i zadać autorowi kilka pytań.

Andrzej Mytych: Powiedz mi na początku, skąd u Ciebie fascynacja tematem pasji?

Andrzej Burzyński: Temat pasji mnie pasjonuje 🙂 Dlaczego? Kiedy zaczynałem pracę jako szkoleniowiec stworzyłem cykl 10 spotkań pod tytułem „Sztuka zrozumienia życia.” Jednym z tematów była życiowa pasja. Widziałem, że ten temat sprawia, że w ludziach ożywają pragnienia by robić to, co kochają i zbudować na tym na tym całe swoje życie. Zobaczyłem też, jak odkrycie pasji daje im siłę do pokonywania trudności, które się pojawiają oraz ostatecznie prowadzi do życia ze swojej pasji, czyli zbudowania biznesu opartego o to, co człowiek kocha. Sam osobiście przeszedłem też taką drogę.

A.M.: Co jest Twoją pasją i w jaki sposób życie pełne pasji ma sens w Twoim przypadku?

Moją pasją jest uczenie siebie i innych. Czyli w głębi swojej duszy jestem nauczycielem. Już od dzieciństwa fascynowało mnie czytanie książek oraz uczenie się. Po pewnym czasie zaczynałem się spontanicznie dzielić tą wiedzą, np. przygotowując innych do sprawdzianów. Czyli uczenie się oraz innych jest dla mnie największą pasją. To rozwija mnie i pomaga żyć spełnionym życiem.

 A.M.: Jak zrodził się pomysł napisania książki “Od pasji do biznesu”?

A.B.: Książki zawsze odgrywały ważną rolę w moim życiu. Mając 12 lat chorowałem na ospę. W tym czasie przeczytałem całą trylogię Sienkiewicza oraz w „Pustyni i puszczy” oraz „Quo vadis”. Ta pasja do czytania książek trwa do dziś. Czasami żartuję, że zarabiam opowiadając książki, które przeczytałem. Wiele lat nosiłem w sobie pragnienia napisania książki. Kiedy postanowiłem zakończyć etap życia jakim była praca z ludźmi uzależnionymi oraz współuzależnionymi zdecydowałem napisać książkę „Przebacz i uwolnij siebie.” Zawarłem w niej całą wiedzę (wraz z praktycznymi ćwiczeniami) dotyczącymi tematu przebaczenia. Czyli zamknąłem w książce treść mojego szkolenia pod tym tytułem. Myślałem, że to zakończy pewien etap w moim życiu, a tymczasem to przysporzyło mi kolejnych klientów. Wtedy odkryłem, że książka to reklama, za którą płaci klient. Jeżeli czytając książkę odkryje w niej wartość, to chętnie będzie chciał brać udział w sesjach coachingowych lub szkoleniach.

Następnie napisałem książkę „Życie pełne pasji”, która mówiła o tym jak odkryć i rozwinąć swoją pasję. Natomiast książka „Od pasji do biznesu” jest rozwinięciem poprzedniej książki. Nie tylko mówi w pogłębiony sposób o tym, jak odkryć i rozwinąć swoją pasję, ale także jak zamienić ją w biznes oraz pogodzić z innymi aspektami życia. Ta książka jest spisanym szkoleniem, które od dwóch lat cieszy się coraz większym powodzeniem.

A.M.: Dla kogo ta książka jest przede wszystkim przeznaczona?

A.B.: Moją intencją było przeprowadzić ludzi przez proces od rozpoznania pasji przez jej rozwinięcie do zamiany w biznes. To określa czytelników. Mogą więc być nimi ludzie, którzy jeszcze nie odkryli swojej pasji; lub ci którzy ją znają swoją pasję, ale nic z nią nie robią; kolejna grupa, to ludzi, którzy rozwijają swoją pasję, ale na niej nie zarabiają; i w końcu ostatnia grupa ludzi, to ci, którzy na pasji wprawdzie zarabiają, ale się z niej całkowicie nie utrzymują.

A.M.: W czym może pomóc ta książka?

A.B.: Książka nosi podtytuł „praktyczny przewodnik”. Zawarłem w niej wiele ćwiczeń oraz przykładów z życia. Moim celem było, aby człowiek czytając tę książkę ruszył z miejsca, w którym jest. Uważam, że jej jedną z głównych zalet jest praktyczność, czyli możliwość zastosowania poznanej wiedzy.

A.M.: W jaki sposób można dowiedzieć się czegoś więcej na temat Twojego sposobu myślenia, a także tego, czym się zajmujesz?

A.B.: Istnieje kilka takich możliwości.

Kolejne miejsce to moje cotygodniowe audycje w radio KonteStacja.com gdzie mówię o rozwoju i przedsiębiorczości.

Inne strony gdzie możesz poczytać o tym, co tworzę lub o mnie to:

Andrzej Burzyński – założyciel Instytutu Rozwoju Osobistego KOAH. Autor książek: „Od pasji do biznesu”, „Życie pełne pasji”, „Przebacz i uwolnij siebie”. Wykładowca Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego. Prowadzi cotygodniowe audycje w Radio Kontestacja.

Doświadczony szkoleniowiec, którego główną pasją jest rozbudzanie i rozwijanie potencjału zarówno swojego jak i innych. Aktywny inwestor na rynku nieruchomości. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach doświadczenie droga działanie granice marzenia możliwości myślenie odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty satysfakcja sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *