Andrzej Mytych

Nie przeszkadzaj sobie we wzroście, nie stój sobie na drodze do dobrego życia

Gdy startujemy nie mamy równych szans. Czasami początki są trudne, a nawet traumatyczne. Ale to nie znaczy, że życie nie obdarzy nas tym, co wspaniałe.

Nie bądź autosabotażystą. Nie ograniczaj sam siebie. Nie bądź swoim wrogiem i przeszkodą. Nie bądź dla siebie okrutny, okrutna.

Nawet jeśli nie masz jeszcze skrzydeł, to czytaj i rozmyślaj o lataniu. Może nie jesteś jeszcze teraz w stanie wzbić się w górę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozciągać swoje myślenie i widzieć siebie szybującego, czy też szybującą w przestworzach. Niezwykłe rzeczy zaczynają się w sercu.

Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

Martin Luter King

Nie możesz latać? Idź. Nie możesz iść? Czołgaj się. Ale przemieszczaj się do przodu. Nawet jeśli dzisiaj jesteś w stanie tylko stawiać mikrokroki, stawiaj je. Przesuwaj się w kierunku swojego wymarzonego stylu życia, tak jak potrafisz, nieważne jak to oceniają inni.

Jeśli będziesz się przemieszczał, to jutro będziesz szedł, a pojutrze szybował. To co dzisiaj wydaje Ci się niemożliwe, wkrótce może okazać się proste jak bułka z masłem.

Nie stwierdzaj, że coś jest niemożliwe, jeśli tego nie spróbowałeś. Możliwe jest dużo więcej niż zakładasz.

Pytania na dziś:

  1. Czy masz skrzydła?
  2. Czy jesteś autosabotażystą?
  3. Czy coś stoi Ci na drodze, aby przemieszczać się do przodu?
  4. Czy coś stoi Ci na przeszkodzie, aby widzieć siebie robiącego/robiącą to, co niemożliwe?

Photo Credit: Marcin Zamożny, z serii “Różne oblicza Londynu”

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach doświadczenie droga działanie granice marzenia możliwości myślenie odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty satysfakcja sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *