Andrzej Mytych

Możesz rozwijać się dzięki ludziom

 

Nikt nie będzie większy od ludzi, którymi się otacza. Tak więc, aby stać się lepszym człowiekiem powinieneś zacząć otaczać się lepszymi ludźmi.

Ważnym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju osobistego są ludzie. Jeśli chcesz wzrastać, to potrzebujesz regularnie uczyć się od wybitnych ludzi i eksponować się na ich wpływ. Potrzebujesz też otworzyć się na pomoc specjalistów.

Aby móc wykorzystywać wpływ ludzi do skutecznego rozwoju osobistego warto zmierzyć się z następującymi pytaniami:

  • Kim pragnę się stać i czego pragnę dokonać? Kto już dokonał tego, co ja pragnę dokonać i doszedł tam, gdzie ja pragnę dotrzeć?
  • Od kogo pragnę się uczyć i w jaki sposób mogę wyeksponować się na wpływ tych ludzi?
  • Jakie relacje w swoim życiu powinienem ograniczyć, a na jakie powinienem się otworzyć? Do jakich ludzi powinienem spróbować się przybliżyć?
  • Do jakich specjalistów powinienem zwrócić się z prośbą o pomoc?

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach droga granice marzenia mentalność możliwości myślenie myślenie możliwościowe odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie barier przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *