Andrzej Mytych

Jaki kolejny (mały) krok możesz zrobić w kierunku wymarzonego przez siebie celu?

Jest taki cytat z Martina Luthera Kinga, który uwielbiam: „Zrób pierwszy krok w wierze. Nie musisz widzieć całej drogi. Po prostu zrób pierwszy krok”. To dobra rada. Gdy ruszasz w długą, trudną podróż do swojego celu, nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkich przeszkód ani wszystkich szczęśliwych trafów. Ale odkryjesz, że za każdym krokiem zyskujesz doświadczenie, wprawę, nową perspektywę i pewność siebie. To właśnie te elementy pomogą ci w końcu osiągnąć cel. Ale staną się one twoim udziałem tylko wtedy, jeśli ruszysz z miejsca. Rozumiesz, w czym rzecz?[1]

Bear Grylls

Wielu chciałoby się przesuwać do przodu dużymi krokami, ale pomimo upływu czasu stoją w miejscu. Okazuje się, że nie tak łatwo jest regularnie stawiać duże kroki.

Jednak z małymi krokami jest inaczej. Nie potrzeba dużego wysiłku, aby zrobić mały krok we właściwym kierunku.

Zachęcam Cię dzisiaj – zrób mały krok we właściwym kierunku.

Nie wiem, co by to miało być, może przebiegnięcie tysiąca metrów, może wykonanie jednego telefonu, może napisanie e-maila, może napisanie jednej kartki książki, albo chociaż wymyślenie jej roboczego tytułu, może kupienie pierścionka zaręczynowego.

Nie wiem, jaki powinien być Twój kolejny krok, ale Ty w głębi serca wiesz. Zachęcam Cię, abyś go zrobił.

A potem zrób kolejny.

Nie przejmuj się tym, że prawie nie drgnąłeś z miejsca. Po prostu stawiaj małe kroki do przodu i… daj sobie czas.

Małe czyny, które robisz, są lepsze od wielkich, które planujesz.

George Mrshall

Photo credit: Brian Mann

[1] Bear Grylls, Poradnik przetrwania w życiu, Wydawnictwo Pascal, Bielsko-Biała, 2013, s. 22.

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach droga granice marzenia mentalność możliwości myślenie myślenie możliwościowe odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie barier przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

2 myśli na temat “Jaki kolejny (mały) krok możesz zrobić w kierunku wymarzonego przez siebie celu?”

  1. Andrzej dziękuję za bardzo wartościową krótką lekturę. Pozdrawiam serdecznie całą rodzinę. Robię mały krok do przodu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *