Andrzej Mytych

Jak realizować marzenia?

Nie zamykaj się na marzenia

Nie mamy pełnej kontroli nad swoim życiem, ale możemy i powinniśmy na nie oddziaływać i świadomie je kształtować. Jednym ze sposobów na to jest rozpoznanie tego, czego pragniemy i marzenie.

Często pytam ludzi, jakie mają marzenia. W większości wypadków słyszę, że nie mają żadnych, no może za wyjątkiem kupienia trochę nowszego auta, czy też pojechaniem na tygodniowe wczasy. Wielu ludzi nie ma nadziei na to, że ich życie może się zmienić.

Ludzie boją się marzeń, bo nie wierzą, że mogą się one spełnić i nie chcą cierpieć z powodu rozczarowania, które towarzyszy zawiedzeniu i niespełnionym marzeniom. Wielu uważa też, że to wszystko, co najlepsze już dawno za nimi, a ich życie teraz już tylko może być gorsze. Nie mają żadnych oczekiwań.

Można całe swoje życie przeżyć bez marzeń i stawiania sobie celów, ale w ten sposób nie wydobywamy z siebie i swojego życia potencjału.

Nie musimy być ofiarami okoliczności i godzić się z wszystkim, co nam wydarza. Mamy prawo wyboru i możemy sięgać do gwiazd. Możemy marzyć.

Odważ się zapragnąć czegoś więcej

Nie pozwól, aby twoja niewiara, okoliczności, czy też życiowe porażki blokowały twoją zdolność marzenia i ograniczały wielkość celów, które sobie wytyczasz. Nie pozwól, aby wytyczały w twoim umyśle granicę pomiędzy tym, co jest możliwe, a tym, co nie jest.

Nie wszystko dla nas jest możliwe, ale prawda jest taka, że możliwym jest o wiele więcej, niż nam się wydaje. Większość z nas prowadzi tylko cień tego życia, które moglibyśmy prowadzić, gdybyśmy byli bardziej asertywni, bardziej wierzyli w siebie, mniej byli zachowawczy i w większym stopniu sięgali po gwiazdy. Często nie mamy, dlatego że nie marzymy, nie prosimy, nie modlimy się, nie działamy, nie zmierzamy we właściwym kierunku. Nie ryzykujemy, nie próbujemy robić rzeczy niemożliwych.

Dopóki nie zaczniesz robić rzeczy, których nie da się zrobić, nie będziesz wiedział, co tak naprawdę jest możliwe. Często to, co nam się wydaje niemożliwym, jest tylko i wyłącznie ograniczeniem w naszej głowie. Dlatego też zanim uznasz coś za niemożliwe, najpierw spróbuj to zrobić.

Uwzględnij czynnik czasu

Pamiętaj, że realizacja marzenia wymaga czasu

Nie rezygnuj z marzenia tylko dlatego, że jeszcze się nie spełniło.

Często, gdy odwleka się spełnienie naszych marzeń i nie możemy mieć tego, co chcielibyśmy, czy też robić tego, co pragniemy, to dręczy nas potworne uczucie, że marnuje się cenny czas. Ludzie są istotami niecierpliwymi. Chcielibyśmy, aby wszystko działo się natychmiast. Jednakże to, co jest dla nas w życiu osiągalne wymaga czasu.

Pamiętaj, że na wszystko przychodzi właściwy czas

Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę.

Salomon

Kluczem do życiowego sukcesu jest umiejętność rozpoznawania właściwego czasu. Nie warto brać się za realizację marzeń, których czas jeszcze nie nadszedł.

Marzenia, na które nadszedł czas przekuj na konkretne cele

Rzadko kiedy spełniają się marzenia, których nie przeobrażamy w cele.

Jest zasadnicza różnica pomiędzy marzeniem, a celem. Marzenie jest czymś bliżej nieskonkretyzowanym i nie osadzonym w konkretnych ramach czasowych, natomiast cel jest konkretny, mierzalny, ma też termin realizacji. Gdy wytyczamy cel, podejmujemy w ten sposób dla siebie decyzję, że podejmujmy się realizacji danego przedsięwzięcia.

Zrób to, co możesz, aby twoje marzenie mogło się spełnić

Bycie marzycielem nie gwarantuje tego, że nasze marzenia stanął się rzeczywistością. Nie można spełniać marzeń bez bycia marzycielem, ale można całe życie marzyć i nie widzieć spełnienia swoich marzeń. Jeśli pragniesz, aby twoje życie ulegało pozytywnemu przeobrażeniu, to nie zatrzymuj się tylko na marzeniach. Przekuwaj część swoich marzeń w cele, a następnie je realizuj.

Choćbyś był na właściwej drodze, zostaniesz przejechany, jeśli będziesz tam tylko siedział.

Will Rogers

Rób to, co możesz, aby twoje marzenia się spełniały, a twoje życie będzie cię zaskakiwać na każdym kroku.

Zastanów się nad sobą

  1. Czy pragniesz czegoś więcej?
  2. Czy masz marzenia?
  3. Czy podejmujesz ryzyko wyjścia poza strefę komfortu?
  4. Czy robisz to, co możesz i co zależy od ciebie, aby twoje marzenia się realizowały?
  5. Czy czasami przebrażasz marzenia w konkretne cele?

Photo credit: unsplash.comJakob Owens

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach doświadczenie droga działanie granice marzenia możliwości myślenie odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty satysfakcja sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *