Andrzej Mytych

Gdy cały świat zatrzymuje się w miejscu

Czasami cały świat człowieka zatrzymuje się w miejscu. Może to jest dobry moment, aby też się zatrzymać, uspokoić, przestać się miotać? Wyluzować, odpuścić sobie i spokojnie czekać, aż rzeczy ruszą?

Żyjemy w tak szybkich i nerwowych czasach, że zatrzymanie traktujemy jako coś złego i niepożądanego. Chcemy być w ruchu, chcemy aby rzeczy się działy. Ale życie jest takie, że czasami nasz świat się zatrzymuje i to jest OK. OK jest te momenty rozpoznać, zatrzymać się, uspokoić, odpocząć, nawiązać kontakt z samym sobą i po prostu czekać, aż nasz świat ponownie drgnie i ruszy do przodu.

Nie musisz ciągle działać, dawać z siebie wszystko, gnać na szóstym biegu, wyciskać wszystkie soki z rzeczywistości. Czasami możesz zjechać na bocznicę, aby po prostu jakoś przetrwać trudny czas.

Phot credit: unsplash.comEduardo Flores

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach doświadczenie droga działanie granice marzenia możliwości myślenie odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty satysfakcja sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *