Andrzej Mytych

Czy wkurzają Cię pestki w arbuzie?

arbuz_11111To, na czym się skupiamy formuje naszą perspektywę i samopoczucie.

Gdy jesz arbuza, skupiasz się na wspaniałym różowym miąższu, czy też na pestkach, które trzeba z niego wydłubywać?

Życie jest tak wspaniałe jak świeży arbuz, ale ma pestki. Życie to nie tylko cudowny różowy miąższ, którym można się rozkoszować, ale również wiele drobnych rzeczy, które nam przeszkadzają, a czasami irytują.

Jeśli będziesz czekał na idealnego arbuza bez pestek, to rozminiesz się z życiem, bo takich arbuzów nie ma. Owoce te są dla nas darem, takimi jakimi są. Nie skupiaj się na pestkach. Wypluwaj je i ciesz się darem życia, które otrzymujesz każdego dnia.

Szklanka przecież jest do połowy pełna.

Fajnie, że zimą pada śnieg, a w maju są wiosenne burze.

Ludzie czasami są wkurzający, a ich zachowanie niezrozumiałe, ale bez nich nie da się żyć.

Życie jest najeżone trudnościami, problemami, a czasami tragediami, ale to dodaje mu tylko smaku i sprawia, że jest fascynujące. Nie wydarza się według scenariuszy, które sobie wymyślamy, ale oferuje przecież tak wiele.

Gdy jesz arbuza, nie skupiaj się na pestkach.

Nie pozwól, aby durne pestki okradły Cię z radości życia.

Photo credit: Dorota Mytych

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach droga granice marzenia mentalność możliwości myślenie myślenie możliwościowe odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie barier przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *