Andrzej Mytych

Czy próbujesz być dobry we wszystkim?

Ci, którzy chcą być dobrzy we wszystkim, z reguły nie czynią postępów. Odnoszą natomiast sukcesy tacy, którzy są dobrzy w konkretnej dziedzinie.

Każdy człowiek ma niepowtarzalną wartość, ponieważ w każdym kryje się olbrzymi potencjał. Jestem głęboko przekonany, że aby stać się mistrzem w swojej dziedzinie, nie trzeba się całkowicie przeobrażać. Wystarczy się przekonać, kim można zostać, i dążyć do tego, by to osiągnąć. Aby to było możliwe, musisz zdefiniować swoje mocne strony i zadbać o ich rozwijanie.*

Dawid Bertrand

Sukcesy odnoszą ci, którzy odkrywają w jakich dziedzinach powinni się specjalizować i są na tym skupieni. Nie próbuj być dobry we wszystkim, bo to jest klucz do porażki i nieproduktywnego życia.

Możesz stać się mistrzem w swojej dziedzinie, jeśli odkryjesz, co to za dziedzina i skupisz się na rozwoju w tym obszarze.

  • Odkryj, kim powinieneś się stać i dąż do tego.
  • Odkryj swój potencjał i rozwijaj go.
  • Odkryj, jakie miejsce powinieneś zająć i stań w nim.
  • Odkryj dla kogo jesteś przeznaczony i spróbuj połączyć się z tymi ludźmi.

Photo credit: unsplash.comOmid Armin

* Dawid Bertrand, Jak zmieniać życie innych i zarabiać na własne?,  Wydawnictwo Studio Emka, Warszawa 2001, s. 58-59.

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach doświadczenie droga działanie granice marzenia możliwości myślenie odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty satysfakcja sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *