Andrzej Mytych

Czy dostrzegasz szansę w życiowych trudnościach?

Różnica pomiędzy ludźmi nadzwyczajnymi i zwyczajnymi wynika nie tyle z życiowych okoliczności, ile przede wszystkim z nastawienia. Być może zatem powinniśmy zacząć postrzegać różne życiowe trudności jako szanse i wtedy każdy z nas będzie mógł napisać własną ważną historię.

Nie mamy wpływu na to, co nas spotyka w życiu, ale tylko od nas zależy, jak się będziemy w obliczu tych wydarzeń zachowywać. Być może moglibyśmy więc zachowywać się tak, aby osiągnąć w życiu więcej, niż dałoby się zdziałać według jakiegokolwiek planu. Aby to było możliwe, musimy przestać myśleć o tym, co nam się od życia należy. Musimy zaakceptować to, co będzie nam w życiu dane – i uznać, że być może dzięki temu uda nam się osiągnąć coś, co wykracza poza granice naszej wyobraźni.*

Jeff Goins

Gdy zderzamy się z paskudnymi rzeczami, które zmieniają bieg naszego życia, możemy rozczulać się nad sobą i rozmyślać, jakby to mogłoby być wspaniale, gdyby wszystko ułożyło się inaczej, ale możemy też po prostu żyć, najlepiej, jak potrafimy, odkrywając drzwi do lepszego życia, które są gdzieś ukryte w tym wszystkim pokręceniu, w które zostaliśmy wkręceni.

Nie ma sensu “żyć” życiem, którego nie ma. Nie ma sensu zastanawiać się, jak by to było, gdyby wszystko inaczej się potoczyło. Żyj swoim życiem. Nawet jeśli trafiłeś do ciemnej doliny, po prostu idź do przodu. Choć trudno w to uwierzyć, w takich miejscach, na samych ich dnie są skarby, które możesz wykorzystać, aby wybudować udane życie.

Photo credit: Tymoteusz Mytych

* Jeff Goins, Poznaj siebie i znajdź własną drogę, MT Biznes, Warszawa, 2016, s. 27-28.

bariery blogowanie budowanie życia cele cena charakter coach droga granice marzenia mentalność możliwości myślenie myślenie możliwościowe odnoszenie sukcesów okoliczności pasja planowanie podróż porażka postawa potencjał praca proaktywność problemy przeciwności przeznaczenie przezwyciężanie barier przezwyciężanie trudności przełom pytania rozwój rozwój osobisty sens skupienie strefa komfortu sukces szczęście uwalnianie potencjału wybór wzrost zmiana świadome życie życie życiowe lekcje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *